Okna - Rolety - Drzwi - Markizy - Verticale - Żaluzje - Moskitiery
This is an example of a HTML caption with a link.

Trwałość, ciepło - łatwość montażu

System Royal Window Profiles obejmuje rodzinę profili okiennych: trzy- oraz czterokomorowych, jak również profili drzwiowych wytwarzanych z wysokoudarowego twardego polichlorku winylu. To profile najnowszej generacji o optymalnych parametrach technicznych oraz charakterystycznym, miękkim kształcie Soft Line. Konstrukcja systemu, zaprojektowana przez zespół kanadyjskich technologów, stanowi unikatowe połączenie nowoczesnego wzornictwa z najnowszymi osiągnięciami z dziedziny techniki okiennej.
Bogaty asortyment listew przyszybowych, słupki o różnych szerokościach oraz szeroka gama kolorowych oklein profili pozwala spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Okna w systemie Royal Window Profiles są w pełni ekologiczne, energooszczędne i długowieczne. Ich cechą charakterystyczną jest wysoka estetyka, doskonała szczelność oraz wyjątkowa izolacyjność cieplna i akustyczna.

Gwarancją niezmiennie wysokiej jakości profili Royal Window Profiles jest stałe poddawanie ich testom
i badaniom kontrolnym w zakładowym laboratorium. Kontrola jakości obejmuje sprawdzenie surowca podstawowego, z którego powstają profile, jak również testowanie gotowego wyrobu pod kątem rygorystycznych wymogów jakościowych.

Niewątpliwym atutem Royal Europa jest rownież fakt, że wszystkie elementy systemu produkowane są w Polsce. Uniezależnia to proces produkcji okien od zakłóceń w dostawach towaru oraz zapewnia sprawną i terminową realizację zamówień klienta.

 

W trosce o zdrowie i środowisko naturalne

W roku 1997 Komisja Europejska zleciła kilku europejskim instytutom badawczym analizę problemów związanych ze skutkami niebezpiecznego oddziaływania na środowisko naturalne oraz zdrowie ludzkie stabilizatorów ołowiowych i kadmowych, wykorzystywanych w procesie produkcji profili PVC.

Wyniki badań opublikowano 3 lata później w postaci dokumentu zwanego Zieloną Księgą PCW.
W materiale tym większość związków kadmu i ołowiu zakwalifikowana została jako szkodliwa dla zdrowia, niebezpieczna dla środowiska, trująca i sprzyjająca powstawaniu raka. Podobne stwierdzenie sformułowano w rozporządzeniu Unii Europejskiej (67/548/EWG).

Związki kadmu i ołowiu były w początkowym okresie niestety powszechnie stosowane w procesie stabilizacji profili okiennych. W latach `90, z uwagi na udowodnioną szkodliwość dla zdrowia
- zaczęto wycofywać z produkcji związki kadmu, pozostawiając jednak związki ołowiu. W połowie lat 90-tych wprowadzono stabilizatory cynkowo-wapniowe, które w chwili obecnej są coraz powszechniej stosowane. Do najnowszych jednak rozwiązań należą profile wytłaczane na bazie stabilizatorów cynowych, stosowane głównie w USA i Kanadzie.

Royal Europa wyeliminowała szkodliwe dla zdrowia ludzi oraz niebezpieczne dla środowiska naturalnego metale ciężkie, w tym kadm i ołów, stosując w zamian - jako jedna z pierwszych na rynku polskim - całkowicie nieszkodliwe stabilizatory na bazie cyno-organicznej.

 

Atuty profili Royal Window Profiles

 • optymalne parametry termoizolacyjne,
 • zlicowany kształt, nadający mu estetyczny wygląd i podnoszący funkcjonalność,
 • niepowtarzalny, miękki zarys (Soft Line),
 • nowa technologia ekstruzji, zapewniająca podwyższoną gładkość powierzchni,
 • zastosowanie w pełni ekologicznych, cyno-organicznych stabilizatorów, bezpiecznych dla zdrowia ludzkiego i środowiska naturalnego,
 • znakomite parametry statyczne i akustyczne,
 • wyjątkowa śnieżna biel i trwałość koloru,
 • bogata oferta kolorystyczna folii RENOLIT do okleinowania profili (jednobarwne kolorowe oraz imitujące słoje drewna),
 • dbałość o sukcesywny rozwój systemu Royal Window Profiles, stałe wprowdzanie na rynek nowych elementów systemowych,
 • stała kontrola jakości, gwarantująca najwyższą jakość produktu,
 • recykling materiałowy, polegający na ponownym przetwarzaniu odpadów PVC.

 

Copyright © Plastmix. Wszelkie prawa zastrzeżone.